Vyriausybė svarstys privalomus skiepus daliai darbuotojų, už testus mokėtų darbdaviai | KaunoDiena.lt

VYRIAUSYBĖ SVARSTYS PRIVALOMUS SKIEPUS DALIAI DARBUOTOJŲ, UŽ TESTUS MOKĖTŲ DARBDAVIAI

Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti pataisas, numatančias privalomus skiepus nuo COVID-19 daliai darbuotojų ir prievolę darbdaviams mokėti už nenorinčiųjų vakcinuotis testus.

Tai numatoma Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo projekte.

Pagal projektą, esant ekstremaliai situacijai ar karantinui, asmenys, dirbantys tam tikrus darbus arba vykdantys tam tikrą veiklą, turėtų būti pasiskiepiję nuo užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta tokia padėtis.

„Vakcinacija būtų privaloma tam tikriems asmenims, sąrašas bus patvirtintas Vyriausybės nutarimu“, – BNS sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Ji pažymėjo, kad siūlymas kol kas svarstomas tarpinstituciniame pasitarime ir gali būti pasikeitimų. Jei Vyriausybė trečiadienį pritars tokioms pataisoms, jis būtų teikiamas Seimui, kuris priimtų galutinį sprendimą.

Projektu būtų nustatyta, kad „darbuotojai, vykdantys veiklas kurių sąrašą tvirtins Vyriausybė, galės dirbti tik pasiskiepiję, išskyrus atvejus, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, yra persirgęs užkrečiamąja liga ar neužtikrintas vakcinų prieinamumas“.

Nepasiskiepiję darbuotojai, jei darbo pobūdis leidžia, turės būti skiriami dirbti nuotoliniu būdu, arba perkeliami į kitą darbą toje pačioje darbovietėje, o jei nei vienos iš tokių galimybių nėra – nušalinami nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio, iki pasibaigs ekstremali situacija ar karantinas.

Viceministrė taip pat pažymėjo, kad sričių, kuriose dirbti būtų galima tik pasiskiepijus, sąrašas skirtųsi nuo dabartinio, kuriame įrašytų veiklų sričių darbuotojai gali dirbti turėdami imunitetą arba nuolat testuodamiesi.

„Tikėtina, kad jis bus kiek kitoks privalomam vakcinavimu, kadangi privalomam testavimui yra pakankamai platus sričių sąrašas, ir gamybos įmonės, todėl sąrašas, kuriam bus privalomas skiepijimas, bent pirminiam, ką siūlome, atsižvelgta į patiriamų kontaktų  skaičių ir pobūdį, atstumas“, – sakė viceministrė.

„To sąrašo šiandien negaliu pasakyti, bet jis tikrai nebus analogiškas su privalomu testavimu“, – pažymėjo A. Bilotienė Motiejūnienė.

Taip pat siūloma, kad kitų darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, karantinas, būtų finansuojami darbdavio lėšomis, išskyrus atvejus, kai darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų lapkričio 1 dieną. Pažymoje nurodoma, kad iki to laiko darbuotojai, kurie privalės skiepytis, turės pakankamai laiko pasiskiepyti bent viena vakcinos doze ir įgyti imunitetą.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

zigmas

CHaosas valstybėje seimo nariai iš tribūnų triūbyje skiepai žudo žmones.Seimas nesusitvarko su seimo nariu Ažuolu ,Karbauskio adjutantu Kepeniu , o nori kad partijų vadai kai Uspaskich žurnalistas Klevička per televiziją aiškina kad jiems niekas ne įrodė kad skiepai gali padėti organizmui kovoti su pandemija ,o dabar dar svarsto mokėti 100 eurų kad tik skiepytūsi seniai tai apsurdas pinigų švaistymas ir pataikavimas Uspaskicho partijai

Kauniete

Pirmiausiai tegul suskiepija seimo narius.Niekas negali priversti žmogų skiepintis,nei jokie nutarimai,nei įstatymai.Su mano kūnu eksperimento daryti jie neturi teisės.Pagalvok šimonyte,gerai pagalvok,prieš priimdama tokią nesąmonę .

Nušalinti Seimą

“Seimo nario nuo darbo nušalinti dėl nepasiskiepijimo negalima, nes tokio konstitucinio pagrindo nėra ir įstatymuose jis negali atsirasti.” Įstatymą GALIMA PAKEISTI ir nušalinti nepasiskiepijusi Seimo narį!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS