Duoti ar neduoti? | KaunoDiena.lt

DUOTI AR NEDUOTI?

Ne tundroje, bet Vilniuje esančios poliklinikos darbuotoja interneto portale baisėjosi, anot jos, nesuvokiamu kai kurių pacientų elgesiu. Pasirodo, nereti atvejai, kai šlapimo ir išmatų tyrimai į gydytojo kabinetą atnešami degtukų dėžutėje, grietinės indelyje ar maišelyje, lyg žmonės į šiuolaikinę polikliniką būtų įžengę iš sovietmečio kaimo ambulatorijos, nežinodami, kad minėto turinio tyrimams yra specialūs indeliai.

Gydytoja svarsto, ar jos poliklinika tikrai sostinėje, o ne tundroje.

Medikės suglumimas suprantamas, bet neteko girdėti viešai išsakyto kokio nors gydytojo suglumimo, kad žmonės į gydymo įstaigas iki šiol ateina ne tik su šūdukais dėžutėse, bet ir su dideliais š... Būtent kyšiais. Kyšis lyg turėtų būti vertinamas kaip didesnis nesusipratimas nei dėžutė su išskyromis, nes virš galvos pakimba nemalonumai – gresianti baudžiamoji atsakomybė.

Raktu į empatiją ir jų įsivaizduojamą saugumą tampa kišenėlė, esanti maždaug ties medicinos darbuotojo aprangos juosmeniu.

Tačiau žmonės – daugiausiai pensinio amžiaus – juos neša. Ne todėl, kad būtų klastingi aferistai. Neša tikėdamiesi būti saugesni, norėdami padėti savo sveikatai. Galbūt prašydami lašelio empatijos.

Raktu į empatiją ir jų įsivaizduojamą saugumą tampa kišenėlė, esanti maždaug ties medicinos darbuotojo aprangos juosmeniu. Čia kišamos pacientų baimės ir tamsumo išskyros – penkiadešimtinės, šimtinės. Vargana rankelė tarsi atsiprašydama kiša ir dvidešimtinę.

Tamsumo ir empatijos poreikio išskyrą savo kišenėje pajutę medicinos darbuotojai sako: „Čia dabar kas….“ Kas vysta po tokio pasakymo – neaišku. Tačiau ir nesvarbu. Mat šie pasvarstymai – ne apie gydytojus. Mažai kas abejoja, kad dauguma jų yra puikūs (bet kartais pavargę) profesionalai. Svarstymai yra apie gydymo sistemos trūnėsius, iš kurių ir srūva tamsumo išskyros.

Kyšius skatina didžiausia šiandienos sveikatos apsaugos sistemos yda – eilės. Tai rykštė garbaus amžiaus pacientams. Jų logika paprasta: jei jau patekai pas gydytoją, nesnausk, tepk, nes eilės visur tokios didelės, o savo negalavimui juk nepasakysi – palauk eilės.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

SOS

o privati medicina Lietuvoje dėl nesuprantamų priežasčių (ar čia kaltas tautinių medikų mentalitetas, ar jų neapsakomas godumas , ar niekuo nepagrįstas perdėtas susireikšminimas , etc..) TIKRAI NEPASITEISINO. Išvada: atėjus normaliai valdžiai lietuviškos privataus gydymo kontoros privalo būt uždarytos be jokių išimčių. Jos ,ir tik jos sugadino VISĄ BUVUSIĄ IR TAIP NELABAI TOBULĄ MEDICINOS PASLAUGŲ SISTEMĄ.

Jonas

Kaip mafija nemirtinga ,jeigu nenukerti visų hidros galvų, taip ir korupcija . O dieve ,aš juk 10 metų mokiausi , tai kodėl negaliu paimti kelių šimtukų iš pensininko, ar kito nelaimėlio praradusio sveikatą dirbant ar susirgusio. Žinau kad tiek ilgai mokiausi, man pinigų reikia , o žmogelio sveikatos lape neparašyta kad jis badauja ir trūksta pinigų apmokėti už šilumą. Tai vieni,nesulaukia garbaus amžiaus , pinigus ir sveikatą palikę parduotuvėje Bakcho garbei,o kiti,kantresniai, atneša į medicinos įstaigas ,su čekiu ar be čekio, ir duodanti ranka tikrai nesukandžiojama. Bent jau neteko girdėti.

ONTĖ

išmatų tyrimai į gydytojo kabinetą atnešami degtukų dėžutėje, grietinės indelyje ar maišelyje, Žmonės paprasčiausiai nežino. Vyresnio amžiaus, pirmą kartą darantys tyrimus. Medikai, seselės jiems turi tai priminti. Tuose pačiuose nukreipimuose tyrimams jau turi būti užrašoma, kad reikia vaistinėse nusipirkti indelius.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS