Baltarusija ir Iranas pasižadėjo stiprinti ryšius Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje | KaunoDiena.lt

BALTARUSIJA IR IRANAS PASIŽADĖJO STIPRINTI RYŠIUS RUSIJOS KARO UKRAINOJE AKIVAIZDOJE

Irano lyderis Ebrahimas Raisi (Ebrahimas Raisis) ir Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį Teherane vykusiose derybose pasidžiaugė glaudžiais ryšiais tuo metu, kai abi šalys smarkiai nesutaria su Vakarų valstybėmis, be kita ko, dėl Rusijos karo Ukrainoje.

Buvusi sovietinė valstybė Baltarusija yra Rusijos karių užnugario bazė, o Iranas kaltinamas tiekęs Maskvai ginkluotus dronus, kurie naudojami invazijos metu, tačiau Teheranas šį kaltinimą neigia ir skelbia, kad konflikto klausimu yra neutralus.

Irano prezidentas po derybų su A. Lukašenka, kuris vėlai sekmadienį atvyko dviejų dienų vizito, pasidžiaugė tris dešimtmečius trunkančiais glaudžiais ryšiais su Baltarusija.

„Praėjus trisdešimčiai metų nuo santykių pradžios... abi šalys yra pasiryžusios stiprinti bendradarbiavimą“, – sakė E. Raisi ir gyrė jų „bendrą strateginę viziją“.

A. Lukašenka teigė, kad „su didele pagarba stebėjo, kaip atkakliai [Irano] žmonės priešinasi išorės spaudimui, bandymams primesti jiems kitų valią“.

Praėjus trisdešimčiai metų nuo santykių pradžios... abi šalys yra pasiryžusios stiprinti bendradarbiavimą.

„Ir matau, kad, nepaisant visko, jūs plėtojate modernias technologijas ir branduolinę energiją“, – pridūrė jis apie ginčytiną Irano branduolinę programą, dėl kurios šaliai taikomos griežtos tarptautinės sankcijos.

„Galėtume būti labai naudingi vieni kitiems, jei tikrai sutelktume pastangas“, – pridūrė A. Lukašenka.

Abu prezidentai, kurie savo pareiškimuose neužsiminė apie karą Ukrainoje, pasirašė politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo skatinimo veiksmų planą.

A. Lukašenka yra Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino sąjungininkas, o Teheranas taip pat palaiko glaudžius ryšius su Rusija, net ir pabrėždamas neutralią diplomatinę poziciją Ukrainos kare.

Vašingtonas kaltina Iraną, kad šis tiekia Rusijai dronus kamikadzes, ir yra išreiškęs susirūpinimą dėl, amerikiečių pareigūnų teigimu, pavojingo Teherano ir Maskvos karinio bendradarbiavimo suintensyvėjimo.

Iranas, kuris neigia, kad tiekia Rusijai dronus, specialiai skirtus naudoti Ukrainoje, pareiškė, kad baigė rengti sutartį dėl Rusijos naikintuvų „Suchoj Su-35“ pirkimo.

A. Lukašenka neseniai su trijų dienų vizitu lankėsi Kinijoje, kur išreiškė paramą Pekino pasiūlymui tarpininkauti siekiant užbaigti karą Ukrainoje.

Ukrainos kaimynė Baltarusija nesiuntė karių kariauti kartu su Rusijos kariuomene, tačiau jos teritorija laikoma Maskvos karių užnugario baze.

Anot valstybinės naujienų agentūros „Belta“, A. Lukašenkos vizitas į Iraną yra trečioji tokia Baltarusijos prezidento kelionė ir pirmoji per 17 metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Klausimelis

Ar sitas sunelis kremliaus karliko pasiuntinuku isidarbino?

Jo,juos vargšus, gi,

marsiečiai muša .. Apgailėtinas padaras.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS