Ukrainoje vieši EK delegacija | KaunoDiena.lt

UKRAINOJE VIEŠI EK DELEGACIJA

Į Kyjivą ketvirtadienį atvyko Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula fon der Leyen (Urzula fon der Lajen).

Šia žinia ir nuotraukomis iš traukinių stoties jie patys pasidalino savo paskyrose socialiniame tinkle „Twitter“.

„Gera sugrįžti į Kyjivą, jau ketvirtą kartą nuo Rusijos invazijos pradžios. Šį kartą su savo Komisijos narių komanda. Esame čia kartu, kad parodytume, jog ES kaip niekada tvirtai palaiko Ukrainą. Ir dar labiau sustiprinti mūsų paramą ir bendradarbiavimą“, – parašė U. von der Leyen.

Ją lydi 15 Komisijos narių, įskaitant bloko užsienio politikos vadovą J. Borrellį.

ES diplomatijos vadovas savo ruožtu parašė: „Atvykau į Kyjivą, kad perduočiau stipriausią ES paramos žinią visiems savo šalį ginantiems ukrainiečiams. Nuo Rusijos karo pradžios ES parama pasiekė 50 mlrd. eurų. Europa nuo pat pirmos dienos buvo vieninga su Ukraina. Ir toliau būsime kartu, kad laimėtumėte ir atsistatytumėte.“

Penktadienį Kyjive vyks ES ir Ukrainos viršūnių susitikimas.

Komisija apibūdino šį vizitą kaip Europos paramos Ukrainai „stiprų simbolį“ „neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos agresijos akivaizdoje“.

Nuo 2022-ųjų vasario mėnesio, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą, ES šalys ryžtingai ją remia, taikydamos Rusijai ekonomines sankcijas ir siųsdamos Kyjivui ginklų.

Praėjusių metų birželį Ukrainai suteiktas ES kandidatės statusas.

Kyjive su U. von der Leyen, be J. Borrellio, lankosi Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, ES prekybos komisaras Valdis Dombrovskis, už ekonomiką atsakingas Paolo Gentiloni (Paolas Džentilonis), teisingumo komisaras Didier Reyndersas (Didjė Reindersas), vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson (Ilva Johanson).

Ukrainos sostinėje taip pat vieši už konkurencijos politiką atsakinga vykdomoji EK pirmininkės pavaduotoja Margrethe Vestager (Margretė Vestager), biudžeto komisaras Johannesas Hahnas (Johanesas Hanas), plėtros komisaras Oliveris Varhelyi (Oliveris Varhelijus), krizių valdymo eurokomisaras Janezas Lenarčičius ir už finansines paslaugas atsakinga EK narė Mairead McGuinness (Meirid Makgines).

Delagacijai taip pat priklauso už žemės ūkį atsakingas Europos Komisijos narys Januszas Wojciechowskis (Janušas Voičekovskis), už darbo vietas ir socialines teises atsakingas EK narys Nicolas Schmitas (Nikolas Šmitas), EK pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas bei EK pirmininkės pavaduotoja vertybių ir skaidrumo klausimais Vera Jourova.

Komisijos ir Ukrainos vyriausybės susitikime keičiamasi nuomonėmis apie įvairias ES ir Ukrainos bendradarbiavimo sritis, aptariama būsima rekonstrukcija ir šalies kelias į Europą, siekiama gilinti tolesnį bendradarbiavimą su Ukraina.

Gairės: karas Ukrainoje, vizitas, Josepas Borrellis, Ursula fon der Leyen
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS