Rygos „Pride“ eitynėse dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių | KaunoDiena.lt

RYGOS „PRIDE“ EITYNĖSE DALYVAVO APIE 5 TŪKST. ŽMONIŲ

Rygos centre šeštadienį apie 5 000 žmonių dalyvavo LGBTIQ „Pride“ eitynėse, rodo preliminarūs policijos duomenys.

„Šią savaitę Saeima vėl nusprendė į darbotvarkę neįtraukti civilinės sąjungos įstatymo projekto. Šiuo metu įstatymų leidėjai sąmoningai nevykdo Konstitucinio Teismo sprendimo, Latvijos prezidentas taip pat vengia spręsti šį klausimą“, – BNS prieš eitynes sakė LGBT asociacijos „Mozaika“ atstovas Kasparas Zalitis.

„Įstatymo projektas dėl civilinės sąjungos yra išbandymas, kiek galime būti tikrai laisvi ir gerbti kitų žmonių laisvę, todėl kviečiame visus į eitynes už tokias šeimas, signalizuojant politikams, kad gerbiame žmogaus teises Latvijoje ir norime, kad mūsų artimieji jaustųsi apsaugoti“, – kalbėjo jis.

Reiškiant paramą ir solidarumą LGBT bendruomenei Ukrainoje eitynės Rygoje šiais metais vyko kartu su Kyjivo „Pride“.

Latvijos policija teigia, kad eitynės vyko ramiai, tačiau nurodė, jog vienas asmuo buvo sulaikytas už tai, kad trukdė eitynėms ir nevykdė teisėtų policijos nurodymų.

Policija toliau stebi viešąją tvarką centrinio Vermanės parko prieigose, bet neatskleidė tikslaus šeštadienį tvarką palaikančių pareigūnų skaičiaus.

BNS reporteriai pranešė, kad prieš renginį protestavo palyginti nedidelė grupelė žmonių. Dauguma jų stovėjo prie Vyriausybės pastato, esančio netoli Vermanės parko.

Pasibaigus eitynėms, parke vyksta koncertas „Drauge už taiką!“, kuriame pasirodo žymūs Latvijos atlikėjai.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Jonas Žilinskas

Šlykštu

Amoralumas

Kišamas kaip norma

Lauris

Koks Pride eitynės ten pyderu ir iskrypeliu psihiniu eitynės kuriuos reike guldyti į psihiatrine ligonine
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS