NTSB: K. Bryanto sraigtasparnio pilotas prarado orientaciją, įskridęs į debesis | KaunoDiena.lt

NTSB: K. BRYANTO SRAIGTASPARNIO PILOTAS PRARADO ORIENTACIJĄ, ĮSKRIDĘS Į DEBESIS

JAV Nacionalinės transporto saugos valdybos (NTSB) tyrėjai antradienį pareiškė, kad NBA žvaigždės Kobe Bryanto (Kobės Brajento) sraigtasparnio pilotas pernai veikiausiai skrido pro debesis, pažeisdamas federalinius standartus, ir dėl to galėjo prarasti orientaciją prieš sraigtasparnio katastrofą, nusinešusią krepšininko ir dar aštuonių žmonių gyvybes.

Pasak NTSB pirmininko Roberto Sumwalto (Roberto Sumvalto), sraigtasparnio pilotas Ara Zobayanas (Ara Zobajanas) skrido nepaisydamas matomumo skrydžio metu reikalavimų, kuriais remiantis, jis turėjo matyti, kur skrenda.

A. Zobayanas pilotavo orlaivį taip, kad galėtų staigiai pakilti, ir beveik prasiveržė pro debesis, kai sraigtasparnis „Sikorsky S-76“ padarė staigų viražą ir rėžėsi į žemiau esančias Pietų Kalifornijos kalvas, pražudydamas visus buvusius jame.

Sraigtasparnyje nebuvo juodųjų dėžių, ir jos nebuvo privalomos.

Federaliniame posėdyje daugiausia dėmesio buvo skiriama ilgai lauktoms išvadoms dėl galimų tragedijos, po kurios buvo iškelta keletas bylų ir priimti atitinkami įstatymai, aplinkybių ar priežasčių.

Legendinis krepšininkas K. Bryantas, jo 13-metė duktė Gianna (Džana) ir dar šeši keleiviai pernai sausio 26 dieną skrido privačiu sraigtasparniu iš Orindžo apygardos, kurioje gyveno, į savo sporto akademiją „Mamba“ Tausand Oukse, kur jo dukra turėjo dalyvauti rungtynėse.

Sraigtasparnis įskrido į tirštą rūką San Fernando slėnyje į šiaurę nuo Los Andželo. Per katastrofą žuvo aštuoni keleiviai ir orlaivio pilotas.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS