Lietuviai vis dar vangiai naudojasi galimybe išsitirti nemokamai | KaunoDiena.lt

LIETUVIAI VIS DAR VANGIAI NAUDOJASI GALIMYBE IŠSITIRTI NEMOKAMAI

  • 6

Nepaisant to, kad dalyvauti prevencinėse programose ir gauti profesionalių medikų įvertinimą apie sveikatos būklę nieko nekainuoja, vis tik tai daroma vangiai.

VLK kviečia žmones nebūti abejingais savo sveikatai ir išnaudoti visas valstybės siūlomas galimybes nemokamai ją išsitirti. Už paslaugas, kurios suteikiamos pagal šiuo metu Lietuvoje vykdomas 6 prevencines programas, žmogui nereikia mokėti, nes jos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, rašoma pranešime spaudai.

VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktoriaus Viačeslavo Zakso teigimu, šiuo metu vykdomos prevencinės programos bus tęsiamos ir toliau, nes jų rezultatai džiugina.

„Kasmet vis daugiau žmonių pavyksta išgelbėti nuo klastingiausios šio amžiaus ligos – vėžio, nes kiekvienais metais vis daugiau asmenų dalyvauja minėtose programose. Štai jau beveik dešimtmetį Lietuvoje moterys gali nemokamai išsitirti dėl gimdos kaklelio vėžio, o jų mirtingumas nuo šios programos įgyvendinimo pradžios sumažėjo beveik trečdaliu. Tuo tarpu programos, pagal kurias galima išsitirti dėl krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų veikia daugiau nei kelerius metus“, – tvirtino VLK atstovas V. Zaksas.

Daugelyje Vakarų Europos valstybių prevencinės programos, padedančios dar ankstyvoje stadijoje diagnozuoti klastingą ligą ir užbėgti jai už akių, pradėtos vykdyti jau prieš kelis dešimtmečius ir buvo pasiekta gerų rezultatų.

„Pageidautina, kad mūsų šalyje vykdomose prevencinėse programose dalyvautų visi tikslinės amžiaus grupės asmenys, nes ne tik užsienio patirtis, bet ir atlikti moksliniai tyrimai įrodo, kad įgyvendinant gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos vėžio atrankinės patikros programas Europos Sąjungos specialistų rekomenduojamose amžiaus grupėse, galima gerokai sumažinti mirtingumą nuo šių ligų. Pavyzdžiui, Islandijoje taikant atrankinę patikrą dėl gimdos kaklelio vėžio per 35 metus sugebėta mirtingumą nuo šios ligos sustabdyti net 80 proc.“, – teigė V. Zaksas.

Lietuvoje vykdomos prevencinės programos - čia.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

niekada

nesitirsiu nemokamai,žinau ką tai reiškia....tyrimai greičiau anapilyn....

Arte

įdomu, patys gydytojai žino apie šituos nemokamus tyrimus ? kažkodėl bent jau mano šeimos gydytojas apie jokius tyrimus net neužsiminė. Sužinojau atsitiktinai, perskaičiusi valst.lig.kasos tinklapyje informaciją. Įdomu, daug žminių ten lankosi ? kur yra skelbiama viešai? atseit jie sau paukštukus užsidėjo, kad tokia programa yra vykdoma, o jau kaip apie ją sužinos žmonės - visiems nusispjaut. Senai yra aišku, kad nei išankstinis ligų tyrimas, nei jų sėkmingas gydymas yra neparankus tiek gydytojams, tiek farmaceptininkams. Lietuvoje, o taip pat ir ES, plačiai išvystyta medicininė ir farmaceptinė korupcija, ji apipainiojusi visų lygmenų gyd.įstaigas, todėl tiek daug žmonių serga, todėl niekas net nemėgina gydyti senukus, todėl yra negydomas vėžys ir kitos mirtinos ligos. Tai NEAPSIMOKA.

tie

tyrimai tai greitesne kelione anapilyn....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS