A. Veryga: grįžus iš Lenkijos tikriausiai teks izoliuotis, numatomos išimtys | KaunoDiena.lt

A. VERYGA: GRĮŽUS IŠ LENKIJOS TIKRIAUSIAI TEKS IZOLIUOTIS, NUMATOMOS IŠIMTYS

Lenkiją penktadienį tikriausiai bus įtraukta į valstybių, iš kurių grįžus reikia izoliuotis, sąrašą, bet vykstantiems darbo reikalais numatomos tam tikros išimtys, patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Dabar vyksta derinimas su kaimynais latviais ir estais, nes sąrašą suderina trys Baltijos valstybės ir pagal visus kriterijus Lenkija turėtų patekti į tą sąrašą, tikrai labai mažai abejonių, kad pateks, ir iš jos grįžus teks izoliuotis“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė A. Veryga.

Anot jo, taip pat su Latvija ir Estija deramasi, kad vykstantiems dirbti būtų taikomos išimtys.

„Yra tik numatytos išimtys, kadangi tai yra pasienio valstybė, į kurią atvyksta dirbti žmonės, tik reikia suderinti su latviais ir estais, kad tie, kurie dirba Lenkijoj, arba lenkams, kurie dirba Lietuvoje, izoliacija nebūtų taikoma. Ūkininkams tai aktualu, kas važiuoja derliaus nusiimti“, – teigė ministras.

Lenkija penktadienį turėtų būti įtraukta paveiktų šalių sąrašą, iš kurios grįžus privaloma dviejų savaičių izoliacija.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, šioje šalyje sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų siekia 20,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Iš Lenkijos į Lietuvą atvykti užsieniečiams nebūtų galima tuo atveju, jei kaimyninėje šalyje pastarųjų dviejų savaičių sergamumas koronavirusu viršytų 25 atvejus 100 tūkstančių gyventojų.

Jei sergamumas didesnis nei 16, užsieniečiams atvykti leidžiama, tačiau jie, kaip ir grįžtantys lietuviai, privalo dvi savaites izoliuotis.

 

Gairės: spaudos konferencija, Koronavirusas Lietuvoje, viruso plitimas, Aurelijus Veryga, COVID-19 saviizoliacija, privaloma saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (15)

na

tai kad neseniai Skvernelis kalbą Lenkijojrėžė rodė per TV ir be kaukės pats...o mums maukšlina, nors aplink niekas neserga...bet jis vis randa...o kaip kitaip ataskaitą PSO reikia duoti...o kad nuo širdies ligų per pusę metų mirė labai daug žmonių tyli...ausų neturi nei vienas iš jų...corona ausis užspaudė

is meiles

Geriau jis pasiliktu Lenkijoj ta virusa tvarkyti ir cia egriztu visai. Tegul ten ir iziliuojasi

koks

dar derinimas??????? veryga, tu tikrai atidirbineji..., stopudovai...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS