R. Lingienė: artimiausios kelios savaitės Lietuvai bus itin sunkios | KaunoDiena.lt

R. LINGIENĖ: ARTIMIAUSIOS KELIOS SAVAITĖS LIETUVAI BUS ITIN SUNKIOS

  • 20

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė teigia pastebinti itin blogus ženklus dėl COVID-19 plitimo ir teigia, kad artimiausios kelios savaitės Lietuvai bus itin sunkios.

„Lietuva nusidažė juodai. Nuo šiol visos mūsų savivaldybės juoduoja, paskutinė raudonoji išnyko iš mūsų žemėlapio. Ir ta juoda – ne tik spalva. Tai blogiausias ženklas apie tai, ko labiausiai bijojau nuo pat pandemijos pradžios. Ši juoda reiškia, kad nuo šiol kiekviena mūsų savivaldybė yra pavojaus zonoje, dažnas gyvenantis joje – potencialus mūsų priešo COVID-19 auka“, – feisbuke antradienį rašė epidemiologė.

Anot jos, šios tragedijos kaltininkai – ne piktas kaimynas ar priešas iš už jūrų marių, o tik mes patys.

„Maža to, ta juoda reiškia ir kai ką kito, apie ką kol kas mažai kalbama. Tai galimas sveikatos apsaugos sistemos paralyžius, reiškiantis ir perteklines mirtis. Taip, būtent jas. Mirtis visų tų, kurie laukia planinių operacijų ar kitos medikų pagalbos. Tik, deja, jos gali taip ir nesulaukti. Ir ne todėl, kad jie jos neverti, o tik todėl, kad tie, kurie galėtų jais pasirūpinti, šiandien vėl priversti stovėti fronto linijoje ir kautis su mirtis nešančiu priešu, kurį mes patys įsileidom į savo teritoriją, savo miestus, savo kiemą ar savo namus“, – dėstė R. Lingienė.

Statistikos departamento iliustracija.

Ji atkreipė dėmesį, kad šis virusas atkeliavo su mūsų draugais, artimaisiais ar giminėmis. „Galų gale, gal ir su mumis pačiais, būtent tuo metu, kai nusprendėme, kad turime teisę gyventi laisviau. Ar tuomet, kai patikėjome, kad tą vieną kartą nenusiplovus rankų ar neužsidėjus kaukės, nieko tokio neatsitiks. Deja, tai nutiko. Lietuva juoduoja. Tik priminsiu, kad prieš daugiau nei metus, neturėdami kitos išeities, nes dar nebuvo vakcinų, uždarinėjom miestus tam, kad neleist virusui kirsti mūsų apsaugos zonų. Aptikę jo auką, mes atkurdavome jos kelią, buvimo vietas, elgesį ir dėjom visas pastangas, kad užkardytume galimybes kitiems tapti jo aukomis. O dabar vėl su neviltimi galime žiūrėti į juoduojančią Lietuvą ir sekti pranešimus apie kas parą mirštančias kelias dešimtis mūsų šalies gyventojų, sulaukti liūdnų žinių iš artimųjų apie dar vieną, išėjusį per anksti“, – rašė epidemiologė.

Ji kreipėsi į kiekvieną su prašymu: „Mūsų gyvenimą šiandien aš lyginu su gyvenimu karo stovyje, todėl kaip niekada turim būti supratingi. Turim pagaliau pradėti elgtis kitaip. Turim pakeisti savo elgseną, išmokti gyventi, kai virusas yra ne kažkur, o prie mūsų namų slenksčio. Gyvename sąlygomis, kai priešas yra ne ginkluotos pajėgos, o velniškai gerai prisitaikantis virusas, keliaujantis pačiais įvairiausiais mūsų kasdienybės greitkeliais – nuo mokyklos suolų, biurų patalpų oro, parduotuvių lentynų, treniruočių ar koncertų salių, prekybos centrų vežimėlių ar benzino kolonėlių čiaupų. Šis priešas, tai – velniškas užkratas, daužantis visą pasaulį jau antrus metus, sėjantis mirtis nuo Italijos, JAV, Izraelio ar Lietuvos. Bet jį galima įveikti, kaip jau įveikėme anksčiau. Tai padaryti galime ir turime tik mes patys. Tam nereikia ginklų, bet reikia šalto ir sveiko proto.“

Rolanda Lingienė. 

Epidemiologė prašo:

Skiepytis, jei dėl vienų ar kitų priežasčių to dar nepadarėte;

Nekelti kojos iš namų, jei negaluojate, kol nesulaukėte savo tyrimo atsakymo;

Reguliariai testuotis profilaktiškai ir leisti tai daryti savo vaikams;

Teisingai dėvėkite kaukes ar FFP2 respiratorius. Laiku juos keiskite;

Dažnai plaukite ar dezinfekuokite rankas;

Laikykitės saugaus atstumo;

Sumažinkite nebūtinus kontaktus su žmonėmis, su kuriais įprastai nesimatote;

Jei įmanoma, kurį laiką dirbkite nuotoliniu būdu;

Apsipirkite internetu;

Pasiskiepijusieji, jei tik jau galima, registruokitės sustiprinančiai vakcinos dozei.

„Artimiausios kelios savaitės Lietuvai bus itin sunkios. Jei prieš metus užsidarėm namuose dėl kelių šimtų sergančiųjų, šiandien jų per parą turime tūkstančius, bet kažkodėl einame kelis kartus per dieną į parduotuves, prekybos centrus, neretas  būna be kaukės ir tikrai ne visi tinkamai plauna rankas. Išlikime supratingi, išsaugokime vieni kitus“, – rašė R. Lingienė.

Naujausiais duomenimis, praėjusią parą nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai, mirė 32 žmonės.

28 mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 76 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 202 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1830 COVID-19 sergančių žmonių – beveik tiek pat, kiek ir prieš parą, 142 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 6,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų kiek nukrito ir siekia 1385,4 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis pakilo iki 17,5 procento.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

dėdė Ignas

Praėjusią parą paskiepyta 76, susirgo 2032, mirė 32, iš jų 28 neskiepyti. Ar nekelia šiurpo tokia statistika? Kodėl paskiepyti tik 76? Kodėl mirė 87,5 % neskiepytų? Juk visa tai tik mūsų pačių kaltė, visą tai galime sušvelninti tik mes patys. Ar laukiame perkūno iš giedro dangaus???

yja

o kodėl neuždaromos sienos su kitom valstybėm? Kodėl leidžiama po visą pasaulį lakstyti nešiojant virusą pirmyn atgal? Jei jau tokia tragiška padėtis tai Lietuvą būtina izoliuoti nuo kitų pasaulio šalių. Judėjimas tik teritorijos viduje. Jokių lenkijų, maljorkų ir kt. Virusas nesidaugins ir laikui bėgant išsisems

Is sibiro

Oj oj ))) welcome to hell
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS