G. Nausėda apie antiinfliacines priemones: labai vėluojame | KaunoDiena.lt

G. NAUSĖDA APIE ANTIINFLIACINES PRIEMONES: LABAI VĖLUOJAME

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad priimdama antiinfliacines priemones, skirtas amortizuoti brangstančių energijos išteklių ir komunalinių paslaugų kainas, Lietuva vėluoja bent pusę metų.

„Labai vėluojame. Jau ne kartą sakiau, kad jau pavėlavome praktiškai pusę metų, nes kitos valstybės pirmuosius paramos žmonėms paketus pradėjo taikyti dar praėjusių metų vėlų rudenį. Šiandien mes dar tik baigiame savo politinę diskusiją ir, tikiuosi, Seime priimsime sprendimus“, – žurnalistams antradienį Rukloje sakė šalies vadovas.

G. Nausėdos teigimu, Seimui siūlomos antiinfliacinės priemonės yra diskusinės.

Jau ne kartą sakiau, kad jau pavėlavome praktiškai pusę metų, nes kitos valstybės pirmuosius paramos žmonėms paketus pradėjo taikyti dar praėjusių metų vėlų rudenį.

Pasak šalies vadovo, brangstant energijos ištekliams ir tam atsispindint produktų ir paslaugų kainose, Lietuvos laukia sudėtingas „makroekonominis laikotarpis“, todėl Vyriausybė turi imtis į labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes orientuotų priemonių.

„Šiandien aš nenorėčiau mušti varpais, kad būtinai tai turi būti recesija, (...) bet nepaisant to, žmonėms tikrai bus pakankamai sudėtinga išgyventi šį sudėtingą makroekonominį laikotarpį, ir valstybė, Vyriausybė turi imtis priemonių, norėdama sušvelninti infliacijos poveikį, pirmiausia, aišku labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms“, – sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas priminė ankstesnius savo siūlymus dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimo bei vienkartinių išmokų – jo teigimu, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai patvirtino, kad tokios priemonės yra tiksliausios.

„Vietoje to, kad teiktumėme lengvatas visiems, tame tarpe ir turtingiems, ir pasiturintiems žmonėms, mes turime koncentruoti valstybės išteklius ir nukreipti juos tiems, kurie labiausiai stokoja“, – sakė G. Nausėda.

Seimas kovo pradžioje nutarė nesvarstyti prezidento siūlymo mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams išmokėti vienkartines 100 eurų išmokas, tačiau ėmėsi jo iniciatyvos didinti NPD. Vyriausybės parengtame antiinfliaciniame plane NPD numatyta ddinti nuo 460 iki 540 eurų.

Balandžio pradžioje prezidento vyriausioji patarėja ekonomikai ir socialinei politikai Irena Segalovičienė teigė, jog Prezidentūra remia Vyriausybės balandžio pradžioje pasiūlytą beveik 1 mlrd. eurų vertės antiinfliacinį planą.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Ko noreti

Iš tokios vyriausybės - be supratimo ir be atjautos. Svarbu jiems gerai.

Rinkėjas

Sotus, alkano neužjaus. Vat taip braliukai

Būtasis kartinis - gretasienis

Neturite nei priemonių, nieko jūs nebeturit. Turit teisingą gyventojų neapykantą - ką turit, tai turit. Neatimsi.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS