„Rheinmetall“ gamyklai – išskirtinis statusas, leidžiantis statybas pradėti be leidimo | KaunoDiena.lt

„RHEINMETALL“ GAMYKLAI – IŠSKIRTINIS STATUSAS, LEIDŽIANTIS STATYBAS PRADĖTI BE LEIDIMO

Radviliškio rajone planuojamai statyti 180 mln. eurų vertės Vokietijos gynybos pramonės koncerno „Rheinmetall“ artilerijos amunicijos gamyklai Vyriausybė suteikė neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius užtikrinančio projekto statusą.

Tai leis „Lithuanian Center of Excellence for Ammunition“ vadinamą gamyklą pradėti statyti dar neturint leidimo – jį reikėtų gauti iki statybų pabaigos.

„Šis projektas užtikrina neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius. Turint tą statusą įsijungia greitesnės procedūros, kuriomis remiantis galima greitai vystyti projektą. Paralelinės procedūros, greitesni statybų leidimai“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, šiuo metu didžiąją dalį ginklų ir šaudmenų Lietuva įsigyja tarptautinėse rinkose, todėl šalies saugumas tampa priklausomas nuo užsienio tiekėjų.

„Poreikis priimti nutarimą grindžiamas siekiu skubiai vystyti gynybos poreikius užtikrinančią pramonę Lietuvos teritorijoje, kad Lietuvos kariuomenė turėtų nenutrūkstamą valstybės poreikius tenkinančią prieigą prie reikiamų ginklų ir šaudmenų“, – teigiama ministerijos pažymoje.

„Poreikis ne tik didinti gynybos produktų gamybos apimtis, tačiau ir skubiai vystyti naujas gamyklas, pramonines bazes, taip užtikrinant valstybių narių gynybos atsargas ir nepertraukiamą paramą Ukrainai tampa visos Europos prioritetu“, – skelbia ministerija.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) pabrėžia, kad gamykla Lietuvos kariuomenę aprūpintų reikalingu kiekiu šaudmenų, taip pat užtikrintų nenutrūkstamą jų tiekimą grėsmės atveju.

„155 mm kalibro amunicijos gamyba ir patikimo tiekimo užtikrinimas Lietuvos kariuomenei ir Lietuvoje veikiančioms užsienio šalių kovinėms grupėms yra esminis ir neatidėliotinas valstybės saugumo ir gynybos poreikis, kurį būtina užtikrinti nedelsiant“, – teigiama KAM išvadoje.

Įstatymo pataisas, sudarančias palankesnes sąlygas dideliems Vakarų ginklų ir šaudmenų gamintojams, įskaitant „Rheinmetall“, kuo greičiau Lietuvoje statyti gamyklas, Seimas priėmė balandį.

Pakeitimai neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius užtikrinantiems projektams leidžia greičiau pradėti veiklą, poveikio aplinkai vertinimo procedūras atliekant bei statybos leidimus gaunant iki statybų pabaigos.

Be to, išimties tvarka būtų leista statyti neurbanizuotose teritorijose be teritorijų planavimo su savivalda procedūrų, investuotojams nebūtų privaloma informuoti visuomenę apie projektavimą, kviesti ją dalyvauti svarstant projektinius pasiūlymus, viešinti informacijos apie statybos pradžią.

Vokietijos karinės pramonės milžinė „Rheinmetall“ į 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą Lietuvoje ketina investuoti daugiau nei 180 mln. eurų, joje turėtų būti sukurta bent 150 naujų darbo vietų. Projektui suteiktas stambaus projekto statusas.

„Tai pirmasis projektas, kuris pasinaudos šiuo žaliuoju koridoriumi. Be abejo ne paskutinis“, – pabrėžė A. Armonaitė.

Investicijų sutartis su su pagrindine „Rheinmetall“ grupės bendrove „Rheinmetall“ bei Lietuvoje nuo 2018 metų veikiančia „Rheinmetall Defence Lietuva“ pasirašyta birželio pradžioje. Žemės nuomos sutartį su koncernu ketinama pasirašyti liepos pirmoje pusėje, o statybas pradėti jau šių metų spalį.

Gamykla bus statoma Radviliškio rajone, netoli Baisogalos, esančiame 340 hektarų ploto sklype, kurį anksčiau valdė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Žemę dabar naudoja aukštosios mokyklos Gyvulininkystės institutas.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Bus kaip Domeikavoje

Jau pastatyta... Nieko jau nepakeisi, nesvarbu kad neatitinka pvz saugumo reikalavimu. Valdininkija su kiaules akimis ....

Ko gero

dėl to valstybinės įstaigos iš Šiaulių, kur didės pavojus rusų puolimo atveju, keliamos į Panevėžį kur išliks saugiau?

:)))

o lietuviui isskirtinis statusas leidziantis buti asilu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS