Lietuvos bankas: neproporcingai didelė automobilio draudimo kaina pažeidžia įstatymus | KaunoDiena.lt

LIETUVOS BANKAS: NEPROPORCINGAI DIDELĖ AUTOMOBILIO DRAUDIMO KAINA PAŽEIDŽIA ĮSTATYMUS

Lietuvos bankas teigia, kad vis daugiau gyventojų skundžiasi nepagrįstai didelėmis privalomojo automobilių draudimo kainomis. Bankas įspėja, kad bendrovės, siūlydamos neproporcingas sumas, pažeidžia įstatymus.

Lietuvos banko duomenimis, pernai draudimo tarifai didėjo trečdaliu. Draudikai aiškina, kad kainos kyla, nes gausėja avarijų, auga autoremonto paslaugų kainos, o gatvėse važinėja vis daugiau brangių automobilių.

Skaičiuojama, kad daugiausia už draudimą moka dvejų metų vairavimo stažo neturintys arba nuolat į eismo įvykius patenkantys jaunesni nei 25-erių vairuotojai. Tačiau bankas gauna skundų, kad kai kurios bendrovės už privalomą civilinį draudimą reikalauja ir apie 5000 eurų per metus.

Bankininkai spėja, kad tokiu būdu draudikai stengiasi atgrasyti klientus ir nenori prisiimti atsakomybės už rizikingus vairuotojus. Kol kas bankas tik įspėja tokius draudikus, tačiau neatmeta galimybės imtis griežtesnių priemonių.

Patys draudikai sako, kad privalomasis automobilių draudimas nėra pelningas, o dažniau nuostolingas, todėl kainas tenka kelti visiems, ne tik rizikingiems vairuotojams.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

nėra konkurencijos

Reikia alternatyvaus varianto lietuviškiems draudikams-plėšikams. Kad ir leisti draustis ES. Tuomet ir pas mus kainos prie europinių artės. Beliks europinių algų sulaukt.

Aris

Esam Europos sąjungoje, kodėl neleist drausti bet kurioje EU šalyje kur kaina normali? Va tada ir atsirastų konkurencija, ir pasirodytų kas yra kas.

Šiaip

Palyginimui Ergo už civilini draudima už metus užsiprašė virš 2000 eurų. Vokietijoje pilnas KASKO draudimas 1330 eu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS