Sporto pažadas ateičiai: įkasta kapsulė būsimame lengvosios atletikos manieže Pereiti į pagrindinį turinį

Sporto pažadas ateičiai: įkasta kapsulė būsimame lengvosios atletikos manieže

2025-07-15 16:20

Liepos 15 d. Vilniaus Žirmūnų rajone, adresu Žirmūnų 1H, iškilmingai įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms. Šis simbolinis gestas pažymėjo jau vykstančias moderniausio ir didžiausio lengvosios atletikos maniežo Vilniuje statybas – tai vienas svarbiausių sporto infrastruktūros projektų Lietuvoje. Ceremonijoje dalyvavo žinomi šalies lengvaatlečiai, sporto organizacijų bei sostinės atstovai.

Valdas Benkunskas

Namai „sporto karalienei“

Disko metikai Mykolas ir Virgilijus Aleknos, Romas Ubartas, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, treneris Mantas Jusis, buvę sportininkai, o dabar sporto organizacijų vadovai ir kiti, prisijungę prie būsimojo sporto centro kapsulės įkasimo renginio, tvirtino, kad naujasis maniežas yra labai laukiamas visų sportininkų. Jis ties kelią naujoms sporto karalienės – lengvosios atletikos – galimybėms ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.

„Tai daugiau nei sporto objektas – tai investicija į mūsų talentų ateitį. Šis maniežas reikalingas ne tik profesionalams, bet ir visiems, kurie sportą renkasi kaip gyvenimo būdą. Laiškas kapsulėje – mūsų pažadas, kad lengvoji atletika Vilniuje turės tvirtus pamatus“, – renginyje kalbėjo Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Nuo kovo pabaigos teritorijoje šalia Tuskulėnų dvaro dirba rangovai, kurie 11 tūkst. kv. m ploto sporto kompleksą turėtų pastatyti iki 2027 m. pabaigos. Būsimas maniežas taps pagrindine lengvosios atletikos treniruočių erdve sostinėje – jo sporto technologija suprojektuota vadovaujantis World Athletics standartu.

Investicija į sostinės sporto infrastruktūrą

„Lengvoji atletika yra viena populiariausių sporto šakų Lietuvoje, išugdanti tokius pasaulio rekordininkus, kaip vilnietis Mykolas Alekna. Dirbame, kad sostinėje būtų kuo daugiau kokybiškos sporto infrastruktūros ir pagaliau galime džiaugtis, kad turėsime aukščiausius standartus atitinkantį lengvosios atletikos maniežą. Jis ženkliai prisidės ir prie profesionalių sportininkų paruošimo, ir prie pridėtinės vertės kūrimo visai Lietuvai“, – per renginį mintimis dalijosi Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas, kuruojantis sportą ir sveikatingumą.

Projekto įgyvendinimą koordinuojančios Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė pabrėžė, kad šis projektas yra ne tik reikšminga investicija į sostinės sporto infrastruktūrą, bet ir atsakingas projektų valdymo pavyzdys.

„Šis maniežas bus glaudaus projektuotojų, rangovų ir projekto valdytojų bendradarbiavimo pavyzdys. Žmonės, kurie dirba prie šio projekto nuo pat pradžių, yra tikri sporto entuziastai, siekiantys sukurti pačią geriausią lengvosios atletikos erdvę. Lengvosios atletikos maniežas taps esmine treniruočių vieta ne tik sostinėje. Kartu su greta per kelerius metus iškilsiančia – šiuo metu projektuojama – nauja irklavimo baze sudarys vieną stipriausių sporto ašių Vilniuje“, – kalbėjo L. Joffė.

Darnus požiūris į aplinką

Statybas vykdančios bendrovės UAB „Infes“ generalinis direktorius Arvydas Markevičius pažymėjo, kad projektas yra vienas reikšmingiausių įmonės sporto infrastruktūros portfelyje.

„Šis projektas mums svarbus ne tik dėl apimties ir technologinio sudėtingumo – tai atsakomybė sukurti patikimą, ilgaamžę sporto erdvę, kuri atitiktų aukščiausius standartus. Mūsų tikslas – kad kiekvienas sprendimas statybose būtų kokybiškas, darnus ir tarnautų tiems, kurie šiuo maniežu naudosis kasdien“, – teigė A. Markevičius.

Pastatą projektavusios studijos „IMPLMNT architects“ architektas Aurimas Syrusas pabrėžė, kad kuriant būsimąjį sporto centrą ypatingas dėmesys skirtas jo integracijai į jautrią urbanistinę ir gamtinę aplinką.

„Sklypas yra tarp urbanizuoto Žirmūnų rajono, Neries pakrantės žaliųjų zonų ir Tuskulėnų dvaro memorialinio paminklo, tad architektūra turėjo reaguoti į visas šias erdves. Pastato tūriai suskaidyti, kad būtų vizualiai artimesni aplinkai, atveriantys ryšį su ja“, – komentavo A. Syrusas.

Žirmūnų lengvosios atletikos manieže vienu metu galės sportuoti iki 400 atletų, o varžybas stebėti – apie 600 žiūrovų. Lengvosios atletikos maniežo erdvėje bus įrengtas 200 metrų ilgio šešių takelių bėgimo takas, 60 metrų sprinto takas, šuolių į aukštį, tolį, su kartimi bei trišuolio sektoriai, taip pat disko, ieties metimų ir rutulio stūmimo zonos. Numatyta apšilimo zona, treniruočių salės, teisėjų, trenerių, medicinos bei administracinės patalpos, konferencijų salės, antidopingo kontrolės centras, kavinė, žiūrovų ir žiniasklaidos erdvės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra