-
Dantis implantuoti siūlo be skausmo ir baimės 8
Didelis pasirinkimas
Netekus danties, svarbu ilgai nelaukti – kreiptis į odontologus, kad šie jį atkurtų. Remiantis šiuolaikinės odontologijos principais, patikimiausias būdas atkurti prarastus dantis – jų implantacija.
„Implantų pagrindinis pranašumas yra tai, kad nereikia šlifuoti ar kitaip apdirbti gretimų dantų, t. y. jie sriegiami į netekto danties vietą. Ant jų tvirtinamas vainikėlis – dantis, kuriuo galima patikimai kramtyti. Esant tinkamai priežiūrai, tai yra ilgaamžis danties atkūrimo būdas“, – sako „Šypsenos akademijos“ Kaune burnos chirurgas David Kasradze.
D. Kasradze: Įvertinęs konkrečią esamą žandikaulio situaciją, tinkamą implantą jums turi padėti pasirinkti gydytojas odontologas. „Šypsenos akademijos“ nuotr.
Specialisto teigimu, prigijusio implanto ilgaamžiškumas priklauso nuo jo ir protezo priežiūros, reguliarių patikrų.
„Implantų yra daug ir įvairių. Įvertinęs konkrečią esamą žandikaulio situaciją, tinkamą implantą jums turi padėti pasirinkti gydytojas odontologas. Tačiau nėra vieno geriausio implanto ar gamintojo. Todėl tai, kad galima rinktis iš kelių implantų gamintojų, yra pranašumas“, – akcentavo D. Kasradze.
„Šypsenos akademijoje“ naudojami keturių gamintojų implantai: švediški „Nobel“, šveicariški „Straumann“, Pietų Korėjos „Osstem“ ir „MegaGen“. Taikant ilgalaikės akcijos „Viskas įskaičiuota“ kainas, danties implantacija ir protezavimas cirkonio vainikėliu, priklausomai nuo pasirinkto implanto, „Šypsenos akademijoje“ šiuo metu kainuoja 999–1 399 eurus. Dėl itin priimtinos kainos populiariausi implantai yra „MegaGen AnyRidge“. Toks implantas ir jo įdėjimas (danties implantacija ir protezavimas cirkonio vainikėliu) šiuo metu kainuoja tik 999 eurus.
Siūlo sedaciją
Nemažai pacientų nerimauja prieš implantacijos ir kitas odontologijos procedūras ar net jų bijo, nepaisant to, kad, suleidus skausmo malšinamųjų, skausmo nejaučia. Tokiems žmonėms „Šypsenos akademijoje“ siūloma sedacija. Tai specialių medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, dėl kurio procedūros metu pacientas maksimaliai atsipalaiduoja, nejaučia streso. Kartais jis net užmiega negiliu miegu, iš kurio gali būti lengvai pažadintas. Pačios procedūros jis gali neatsiminti visiškai arba atsiminti tik iš dalies. Sedacija puikiai tinka jaučiantiems didelę dantų gydymo procedūrų baimę vaikams ir nepakantiems skausmui, odontologo kėdėje patiriantiems stiprų pykinimą suaugusiesiems.
Pasak gydytojos anesteziologės Jelenos Mikučionienės, skausmo malšinimo būdas odontologinių procedūrų metu yra labai svarbus klausimas, kuris visada išsamiai aptariamas su pacientu, ruošiant jo gydymo planą. Sprendžiant, ar taikyti sedaciją, įvertinama paciento būklė (alergijos, vartojami vaistai, ligos ir kiti svarbūs faktoriai).
„Sedacija dažniau pasirenkama kaip papildoma anestezijos rūšis šalia vietinės anestezijos. Intraveninė sedacija gali būti pasirenkama atliekant dantų šalinimą, implantų įsriegimą ar kitas sudėtingas gydymo procedūras. Ji tikslinga ir ilgų procedūrų metu, nes pacientui gali būti nepatogu ar sunku ilgai sėdėti atvėrus burną. Sedacija padeda sumažinti diskomfortą ir leidžia gydytojui veiksmingiau dirbti. Ji visada taikoma jautresniems pacientams, ypač jaučiantiems stiprią odontologo baimę (odontofobiją)“, – teigė J. Mikučionienė.
Intraveninę sedaciją ji vadino saugia procedūra, kurios metu specialūs medikamentai yra nuolat leidžiami pacientui per intraveninį kateterį, įvestą dažniausiai dilbio srityje. Šie medikamentai sukelia būklę nuo atsipalaidavimo iki gilesnio miego, priklausomai nuo paciento poreikių ir procedūros tipo. Pacientas yra nuolat stebimas gydytojo anesteziologo, atliekamas jo gyvybinių funkcijų monitoringas.
Pacientas privalo nevalgyti ir negerti mažiausiai 6 valandas iki intraveninės anestezijos. Po gydymo taikant bendrinę intraveninę sedaciją pacientas kurį laiką turi likti gydymo įstaigoje. Įprastai pakanka 1–2 valandų, tačiau gali prireikti ir daugiau, priklausomai nuo paciento individualių savybių, taikytos anestezijos trukmės ir gylio.
„Sedacija, tinkamai atliekama kvalifikuoto specialisto – gydytojo anesteziologo, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę ir procedūros tipą, yra saugi ir efektyvi, ją galima taikyti daugeliui pacientų, – pastebėjo gydytoja anesteziologė. – Taikant sedaciją, pasibaigus odontologinei procedūrai, pacientas iškart arba po kelių–keliolikos minučių nubunda, jis palydimas iki poilsio vietos. Praėjus 1–2 valandoms, įvertinus paciento būklę, suteikus reikiamą informaciją, kartu su lydinčiu asmeniu jis išleidžiamas iš klinikos.“
Įprastai leidžiama vairuoti ir dirbti protinį darbą kitą parą po taikytos sedacijos. Galutinis sprendimas kitą parą vairuoti turėtų priklausyti nuo paciento savijautos.
Rinktųsi dar kartą
„Šypsenos akademijos“ pacientų apklausos rodo, kad 99 proc. jų šią kliniką rinktųsi dar kartą. Pacientai aukštais balais vertina tai, kad šioje klinikoje implantuojant dantis jie gali rinktis sedaciją, o dantų implantus gali pasirinkti iš didžiausio asortimento Lietuvoje. Kaip šios odontologijos klinikos pranašumą pacientai vertina ir tai, kad čia kiekvienas jų turi asmeninius vadybininkus, kuruojančius pacientą viso gydymo metu. Jie užtikrina paslaugos greitį, sklandumą ir efektyvumą.
Teikiant skirtingas odontologijos paslaugas, „Šypsenos akademijoje“ dirba skirtingi vadybininkai. Vieni koordinuoja pacientus, kuriems atliekama dantų implantacija, kiti – tuos, kurie tiesinasi dantis kapomis.
„Asmeninis paciento vadybininkas pacientą lydi viso gydymo metu, dalyvauja konsultacijose, sudarant paciento gydymo planą, pacientui pateikia jį su nurodyta gydymo trukme ir sąmata“, – paaiškino klinikos „Šypsenos akademija“ Kaune vadovė Aistė Dosinė.
Ji priminė, kad, prieš pradedant dantų implantaciją, pirmojo vizito metu yra atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Pagal jo rezultatus implantuojantis gydytojas gali įvertinti paciento dantų būklę nuotoliniu būdu. Prireikus implantuojantis gydytojas gali nusiųsti pacientą pas protezuojantį gydytoją, kad šis padėtų sudaryti tikslų gydymo planą.
„Jį sudarant, asmeninis vadybininkas yra tarsi gydytojo dešinioji ranka. Gydytojams įvertinus paciento dantų būklę, asmeninis vadybininkas susisiekia su pacientu, pristato gydymo planą, sąmatą ir parenka pacientui tinkamą tolesnių vizitų laiką. Pacientas į savo asmeninį vadybininką gali kreiptis dėl visų su gydymu susijusių klausimų ir būti ramus, kad į juos bus atsakyta. Su pacientu kontaktuoja ne tik gydymo vadybininkas, bet ir visa klinikos administracija“, – pasak A. Dosinės, pacientui nereikia pačiam skambinti ir teirautis dėl vizitų. Vadybininkas pats dėl to su juo susisiekia.
-
„Šypsenos akademijoje“ – itin žemos dantų implantacijos kainos 5
Atrodo kaip natūralūs
Vis daugiau žmonių į gydytojus odontologus kreipiasi dėl dantų implantacijos. Pasitaiko atvejų, kai implantas sriegiamas vietoje seniai prarasto danties. Tačiau specialistai pataria praradus dantį iš karto kreiptis į odontologijos kliniką. Tokiu atveju procedūra bus paprastesnė ir kainuos pigiau.
„Danties implantacija atliekama dėl įvairių priežasčių netekus nuosavo danties. Tai šiuolaikiškas danties atkūrimo būdas, leidžiantis išvengti gretimų sveikų dantų šlifavimo. Implantaciją rekomenduojama atlikti praradus dantį ilgai nelaukiant, nes ilgainiui prarasto danties srityje nyksta kietieji ir minkštieji audiniai. Dėl to vėliau gali prireikti papildomų procedūrų šiems audiniams atkurti“, – pastebėjo odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ veido ir žandikaulių chirurgas gydytojas odontologas Davidas Kasradzė.
Tai šiuolaikiškas danties atkūrimo būdas, leidžiantis išvengti gretimų sveikų dantų šlifavimo.
Dantų implantas – tai mažas titaninis varžtelis, sriegiamas į kaulą ir pakeičiantis trūkstamo danties šaknį. Ant implanto tvirtinamas danties protezas (dirbtinis dantis), dar vadinamas danties karūnėle arba vainikėliu. Implantuoti dantys atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs.
Implantacijos atveju „Šypsenos akademijos“ gydytojai su pacientu visada tiksliai aptaria, kas ir kaip bus atliekama: ar pacientui užteks tik implanto ir karūnėlės, ar reikės šalinti senas šaknis, o gal reikės pirmiausia priauginti dirbtinio kaulo, kad vėliau į jį būtų galima įsriegti implantą.
„Idealiu atveju, nuo to momento, kai įsriegiamas implantas, iki to, kai prie jo pritvirtinama nuolatinė karūnėlė, praeina 4–5 mėnesiai, pacientas klinikoje apsilanko 3–5 kartus. Jeigu nustatoma, kad žandikaulio kaulas aptirpęs ir bus reikalingos kaulo priauginimo procedūros (augmentacija), gydymas gali prailgėti iki 6–14 mėnesių, gali prireikti iki 7 vizitų į odontologijos kliniką“, – gydymo eigą ir trukmę aiškino D. Kasradzė.
Davidas Kasradzė
Implanto įsriegimas yra nedidelės apimties operacija: atliekamas nedidelis pjūvis dantenose, sriegiamas implantas. Dantenos aplink jį turi visiškai sugyti, implantas turi visiškai įsitvirtinti, tik tada galima planuoti viršutinės dalies, tai yra danties protezo (karūnėlės), dėjimą. „Šypsenos akademijoje“ naudojamos tik aukščiausios kokybės cirkonio keramikos karūnėlės, jų spalva idealiai priderinama prie gretimų paciento dantų spalvos. Jei pacientas planuoja dantis balinti, tai turėtų padaryti prieš užsakant karūnėlę.
Išsklaidė baimes
Kai kurie pacientai baiminasi, esą implantas iškris. Tačiau tyrimai rodo, kad implantai neprigyja labai retai – vos 1–2 proc. atvejų. Galimos to priežastys gali būti gretutinės ligos, uždegimai, vartojami vaistai. Didelės įtakos turi pooperacinė priežiūra, asmens burnos higiena, žalingi įpročiai. Neprigijus implantui iki protezavimo, jis perimplantuojamas.
Pasitaiko atvejų, kad atsilaisvina ant implanto pritvirtinta gijimo galvutė, formuojanti dantenas. Jei taip nutinka, ji pacientui skubiai pritvirtinama iš naujo.
Kita pasitaikanti pacientų baimė – esą įdėjus implantą ims gesti greta esantys dantys. D. Kasradzė išsklaidė ir šią nepagrįstą baimę.
„Kaip nuosavų dantų, taip ir danties implanto ir karūnėlės ilgaamžiškumui įtakos turi priežiūra. Gydytojas burnos higienistas apmoko, kaip prižiūrėti implantuotą dantį. Jei burnos higiena atliekama tinkamai, tikrai nėra ko baimintis. Tačiau reikia periodiškai lankytis profesionalios burnos higienos procedūrose, atvykti į profilaktines apžiūras“, – dantų priežiūros reikšmę pabrėžė gydytojas odontologas.
Jis taip pat užsiminė, kad implantuotų dantų priežiūra šiek tiek skiriasi nei tikrų: valant implantų tarpdančius negalima naudoti tarpdančių siūlų, tik tarpdančių šepetėlius.
Kas sudaro kainą?
Šiuo metu „Šypsenos akademijoje“ implantuoti dantis apsimoka – akcijos „Viskas įskaičiuota“ metu danties implantacija (naudojant „MegaGen“ implantus) ir protezavimas kainuoja tik 999 eurų. Į šią kainą įeina implantacija („MegaGen“ implantas, reikalingos medžiagos ir chirurginė procedūra), taip pat kontrolinis tyrimas prieš protezavimą, protezavimui reikalingos medžiagos: atspaudai, karūnėlė, atrama ir gijimo galvutė, vizitai ir gydytojų darbas.
Pacientui pasirinkus kitus implantus, kaina gali būti didesnė, nei nurodyta šioje akcijoje, tačiau nuolaidos šiuo metu taikomos visiems implantams. Be to, į kainą neįeina pirminė kompiuterinė tomografija, reikalinga sudaryti gydymo planą, ir danties šalinimas bei kaulo augmentacija – procedūros, skiriamos individualiai, jei to reikia.
„Būdami odontologijos lyderiais Lietuvoje, sulaukiame didelio pacientų srauto. Mūsų veido ir žandikaulių chirurgų užimtumas siekia mažiausiai 85 proc., kartais – net 100 proc. Turėdami daug pacientų, su pasaulinio lygio implantų gamintojais galime susiderėti palankias aukščiausios kokybės implantų kainas. Dėl to ir savo pacientams galime pasiūlyti žemas implantacijos kainas“, – atkreipė dėmesį „Šypsenos akademijos“ direktorė Gintarė Krikščiūnienė.
Ši odontologijos klinika visose šios srities paslaugų kategorijose gali pasiūlyti plačiausią pasirinkimą Lietuvoje. Tiek gydytojas, įvertinęs klinikinę situaciją, gali laisvai pasirinkti, kokios rūšies, savybių implanto reikia, tiek pacientas gali pasirinkti pigesnį ar brangesnį variantą. Lygiai taip pat gydytojas ir pacientas gali pasirinkti, kokios rūšies, savybių ir tipo danties protezo (karūnėlės) reikia. „Taigi, klinikinė situacija ir paciento pasirinkimas lemia galutinę kainą. Pacientai gali rinktis implantus, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į gydytojų rekomendaciją individualiu atveju. Vis dėlto, nepriklausomai nuo to, koks implantas bus dedamas pacientui, jo implantacijos kaina, vertinant rinkos kainas Lietuvoje, „Šypsenos akademijoje“ bus pati palankiausia“, – tvirtino G. Krikščiūnienė.
Medikai įspėja: neturint visų dantų sutrinka kramtymo funkcija, atsiranda skrandžio ir virškinimo problemų, dantų dilimas dėl kitiems dantims perduoto krūvio, žandikaulio sąnario skausmai, gretimų dantų ir dantenų ligos, labiau tirpsta kaulas, sumažėja žmogaus pasitikėjimas savimi. Turint visus dantis žmogus ne tik gražiau atrodo – jo gyvenimas tampa komfortiškesnis, sveikata geresnė.
-
Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę? 2
„Kauno implantologijos klinikos“ gydytojo odontologo Andriaus Jonaičio teigimu, implantacija – išties sudėtinga procedūra. Viena to priežasčių yra ta, kad individualios kiekvieno paciento kaulo anatominės savybės ne visuomet leidžia įsriegti implantą taisyklinga kryptimi, o tai ateityje gali turėti įtakos tiek paties implanto prigijimui, tiek tarnavimo trukmei, tiek ir prie jo pritvirtintos restauracijos funkcionalumui bei estetikai. Negana to, tokių anatominių darinių, kaip sinuso ančių, nosies ertmių bei apatinio žandikaulio nervo topografinės savybės sukelia nemažai rizikų juos pažeisti implantacijos metu. Pasak ilgametę patirtį turinčio implantologijos specialisto, šiais laikais, išvengti žmogiškų klaidų, ir net sudėtingiausiais atvejais implantą įsriegti itin tiksliai padeda vis didesnio specialistų ir pacientų pripažinimo sulaukianti skaitmeninė implantacija.
„Per beveik 40-ties metų implantacijos praktiką Lietuvoje mes, implantuojantys gydytojai, įgijome daug vertingos patirties ir išsigryninome, kokie implantai tinkamiausi, siekiant atstatyti kramtymo funkciją. Atlikome daugybę išsamių klinikinių tyrimų, kurių metu stebėjome bei analizavome sėkmingiausius implantacijos atvejus ir šiandien galime drąsiai teigti, jog turime moderniausias medžiagas bei technologijas ir žinome, koks implantų dizainas bei kokia sriegimo metodika turi būti naudojama, norint džiaugtis idealiais rezultatais net praėjus 15–20 metų“, – patirtimi dalinosi A. Jonaitis.
Pagrindinė šių laikų naujovė, padedanti pasiekti pačius geriausius rezultatus, – skaitmeninė implantacija, t. y. skaitmeninis būsimos implanto padėties suplanavimas.
Ekspertas: gydytojas odontologas Andrius Jonaitis. / Kauno implantologijos klinikos nuotr.
Kaip vyksta skaitmeninė implantacija
Prieš implantacijos procedūrą, pasitelkus skaitmenines technologijas, nesukeliant jokio diskomforto pacientui, atliekami reikalingi tyrimai ir surenkama informacija apie paciento žandikaulius, sąkandį, kaulo tipą.
Įvertinus gautus duomenis ir galimas rizikas, nustatomas taisyklingas sąkandis, jo aukštis ir pagaminami laikini protezai, idealiai atitinkantys būsimus nuolatinius. Pacientas gali juos pasimatuoti, įvertinti, kaip su jais jaučiasi, ar patogus sąkandis, esant poreikiui, protezai gali būti koreguojami. Kai protezai idealiai atitinka paciento lūkesčius, pagal juos gaminamas chirurginis gidas. Jame esančios specialios ertmės padeda gydytojui kontroliuoti implantų sriegimo kryptį ir įstriegti juos į tiksliai numatytas vietas. Tokiu būdu prarasti dantys atkuriami ypatingai tiksliai, be pjūvio ir skausmo. Šis metodas garantuoja ne tik tikslesnius rezultatus, bet ir komfortiškesnį ir greitesnį gijimą. Prigijus implantams, atliekamas dantų protezavimas – ant implantų fiksuojami dantų protezai (vainikėliai arba plokštelės), efektyviai atkuriantys dantų funkciją, formą ir estetinę išvaizdą.
Skaitmeninės implantacijos galimybės
Skaitmeninė implantacija šiandien specialistų visame pasaulyje pripažįstama pažangiausiu gydymo būdu, užtikrinančiu sklandžią bet kurios implantacijos procedūros eigą ir padedančiu idealiai tiksliai išspręsti net ir pačius sudėtingiausius atvejus. Pasitelkus šį metodą, galima sėkmingai atkurti tiek vieną, tiek kelis, tiek daugumą ar net visus dantis.
Patyręs implantologijos specialistas įvardina ir daugiau skaitmeninės implantacijos privalumų.
Pasitelkus šį metodą, vieną, kelis ar visus dantis galima atkurti vos per vieno vizito metu, nes viskas ypač tiksliai suplanuojama ir pagaminama dar prieš atliekant procedurą. Kai kuriais atvejais implantacija atliekama be dantenų pjūvio, o gijimas visada užtrunka net 30–40 proc. trumpiau, nei sriegiant implantus tradiciniu būdu. Užtikrinus preciziškai tikslią implanto padėtį, garantuojamas ir juvelyriškai tikslus dantų protezavimas, maksimaliai atkuriantis visas jų funkcijas ir estetiką.