Afrikinio kiaulių maro plitimą Trakų rajone lėmė neatsakingumas | KaunoDiena.lt

AFRIKINIO KIAULIŲ MARO PLITIMĄ TRAKŲ RAJONE LĖMĖ NEATSAKINGUMAS

  • 0

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad atliekant Trakų rajono Grendavės kaime (Grendavės sen.) kilusio AKM protrūkio tyrimą, paaiškėjo, kad vienas šio kaimo gyventojų, nuslėpęs faktą apie nugaišusią paršavedę, pardavė užsikrėtusius paršelius kaimynui. Pastarojo ūkyje š. m. rugpjūčio 8 d. ir buvo užfiksuotas pirmasis AKM židinys Trakų rajone.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad apie galimą ligos protrūkį ūkininkai pranešė tik ėmus gaišti suaugusioms kiaulėms. Tuo tarpu kritusią paršavedę ir jauniklius abu ūkininkai užkasė savo ūkio teritorijose ir apie tai neinformavo nei valstybinių, nei privačių veterinarijos gydytojų.

Trakų VMVT inspektoriams atkasus paršavedės gaišeną ir ištyrus jos mėginį, šiandien patvirtinta AKM diagnozė. Minėtame ūkyje laikyta dar viena kiaulė paskersta, paimti jos mėginiai AKM virusui nustatyti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad už nuslėptus kiaulių ar kitų ūkinių gyvūnų gaišimo atvejus ūkininkai gali būti baudžiami administracine tvarka, netekti kompensacijų, gali tekti atlyginti išlaidas už AKM padarinių likvidavimą.

Ūkininkai turi kasdien stebėti savo kiaules, o pastebėję neįprastą jų elgesį ar kitus įtartinus požymius, nedelsiant jas izoliuoti ir kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją arba teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų specialistus.

Šią savaitę kaimyninėse šalyse taip pat užregistruoti 6 nauji AKM židiniai smulkiuose ir stambiuose kiaulių ūkiuose. Latvijoje nustatyti 3 AKM židiniai smulkiuose ūkiuose, kur laikyta iki 6 kiaulių, Estijoje – 3 židiniai stambiose kiaulių fermose, kuriose buvo auginama 2, 3 ir daugiau kaip 6 tūkst. kiaulių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS