Žalgiriečiai į KMT finalą pateko, bet patyrė nuostolių | KaunoDiena.lt

ŽALGIRIEČIAI Į KMT FINALĄ PATEKO, BET PATYRĖ NUOSTOLIŲ

„Tokios rungtynės yra spąstai, nes esi favoritas ir privalai laimėti“, - atsiduso Andrea Trinchieri. Tik po pertraukos atkutęsitalo diriguojamas Kauno „Žalgiris“ devintąjį kartą paeiliui žais Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale.

Andrea Trinchieri auklėtiniai savo namų arenoje 87:77 (20:25, 21:22, 26:16, 20:14) palaužė „Šiaulius“ ir pateko į turnyro finalą, kuriame kausis su Vilniaus „Rytą“ parklupdžiusiu Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“.

Šiauliečiai nuo pat ginčo kamuolio nesiruošė lengvai atiduoti bilieto į finalą. Po pirmojo ketvirčio svečiai pirmavo 25:20. Visgi tai žalgiriečių neišjudino – antrajame kėlinyje zonine gynyba besirėmusi Žydrūno Urbono kariauna sugebėjo netgi nutolti dviženkliu skirtumu (40:29), o prieš pertrauką buvo priekyje 47:41.

Sugrįžę iš rūbinės kauniečiai ėmėsi taisyti savo padėtį ir greitai persvėrė rezultatą savo naudai (52:51). Nepalūžę Šiaulių krepšininkai neleido varžovams tolti ir prieš lemiamas dešimt minučių jų atsilikimas dar nebuvo didelis – 63:67. Tačiau sėkmingai paskutinį kėlinį pradėję Lietuvos čempionai netrukus jau patys nutolo per saugesnį atstumą – 75:64. Šiai persvarai šiauliečiai grėsmės jau nekėlė ir galiausiai buvo priversti kapituliuoti varžovų teritorijoje.

„Žalgiryje“ naudingiausias buvo Lukas Lekavičius, kurio sąskaitoje – 17 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė Dovydas Romančenko, mačą baigęs su 17 taškų, 4 atkovotais kamuoliais ir 22 naudingumo balais.

Primename, kad KMT finalo ketverte komandos kovoja dėl solidaus prizinio fondo, kurio vertė – 90 tūkst. eurų. Nugalėtojams atiteks 40 tūkst. eurų, antrai vietai – 25 tūkst. trečiai – 15 tūkst., ketvirtai – 10 tūkst. eurų.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Tomas Dimša 13, Laurynas Birutis 12,  Keenanas Evansas 10, Dovydas Giedraitis 9, Rolandas Šmitas ir Edgaras Ulanovas po 8.

„Šiauliai“: Dovydas Romančenko 17, L.J. Thorpe'as 14, Tomašas Pavelka ir Nojus Mineikis po 11, Shaquille'as Keithas 6.

„Komplikuotos, negražios rungtynės, nes atsilikome 25–28 minutes. „Šiauliai“ žaidė su puikia energija, neturėdami ko prarasti. Gerai, kad susitelkėme ir laimėjome. Įmetėme 20 iš 23 dvitaškių prieš 35 minutes zoninės gynybos, - aiškino A. Trinchieri. - Nejutome ritmo, pirmoje mačo dalyje mums nesisekė gerai žaisti, bet persigrupavome. Turime išlikti objektyviais ir žiūrėti į didelį paveikslą. Vienintelis dalykas, kuris mane neramina, tai yra Dovydo Giedraičio trauma, nes jis žaidė puikiai, turėjo svarbų vaidmenį“.

Labai komplikuotos, sunkios rungtynės, mes atsilikome 25–28 minutes. Tokios rungtynės yra spąstai. Tu esi favoritas, tau reikia laimėti, o „Šiauliai“ žaidė su puikia energija, neturėdami ko prarasti, bet mes susitelkėme, laimėjome rungtynes.