Blogai mums ta baimė | KaunoDiena.lt

BLOGAI MUMS TA BAIMĖ

Seimo, Vyriausybės tonas dėl COVID-19 griežtėja. Vėl rengiami nauji mitingai dėl ribojimų G paso neturintiems asmenims. Šįkart tėvai protestuoja, nes rengiamasi vaikams nuo dvylikos metų, neturintiems liudijimo apie skiepus arba persirgtą šią baisią ligą, riboti galimybę dalyvauti popamokinėje veikloje. Valdžios argumentas vienas – jūs nesiskiepijate, todėl sužinosite, kur vėžiai žiemoja.

Visuomenė skilo ir tos dalelės kasdien tik tolsta, tik atitolsta. Ir priešprieša, pyktis kuo toliau, tuo labiau didės. Kad ir dėl tų pačių kaukių. Medžiaginės atšauktos, nes netinka. Privalomos – tik medicininės. Arba respiratoriai. Vakar, kai šis reikalavimas įsigaliojo, prekybos tinklai raportavo apie 60 proc. šoktelėjusius kaukių pardavimus.

O kas bus tiems piliečiams, kurie prisipirko ne tokių ir pigių medžiaginių kaukių (populiariausia kaina – 15 eurų už dvi)? Kas bus tiems siuvėjams, kurie jų prisiuvo kalnus, tikėdamiesi, kad per pandemiją žmonės norės gražiau atrodyti su originaliomis kaukėmis? Viską išmesti? COVID-19  viską nurašys? Gal Seimas su Vyriausybe kompensuotų už jas?

Bandant švelninti atsakomybę už narkotikų turėjimą saviems tikslams, atsakomybė už padirbtos kaukės dėvėjimą bus taikoma visu griežtumu.

Kaukių reikalavimai itin griežti. Pirmąją sugriežtinimo dieną kaukių kontrolieriai irgi raportavo – bus gaudomi tie, kurie vaikšto su netikromis, nors išvaizda atrodo, kaip ir medicininių. Gaudomi ir baudžiami. Nežinojimas, ar kaukė tikra, neatleidžia nuo atsakomybės. Negi kaukių kontrolieriai importuotojų ir gamintojų nekontroliuoja? Keista. Reikėtų dar keleto tūkstančių papildomų etatų įsteigti, kad nė žingsnio niekas nežengtų nelydimas valdininko. Kiekvienam piliečiui – po visagalintį biurokratą kaip po angelą sargą.

Bandant švelninti atsakomybę už narkotikų turėjimą saviems tikslams, atsakomybė už padirbtos kaukės dėvėjimą bus taikoma visu griežtumu. O tuo metu takoskyra tarp suskaldytos visuomenės tik didėja ir didėja. Naujų pasiskiepijusiųjų nuo COVID-19 skaičiai kasdien fiksuojami mažut mažutėliai, nepaisant naujų ribojimų, naujų sankcijų, naujų grasinimų, naujų gąsdinimų. Blogai mums ta baimė. Ne to bijome.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Azuolas

Antibakseriai yra egoistai, bailiai ir savanaudžiai. Bet čia nieko naujo.

B.

Teisus buvo V. Petkevičius. Durnių laivas su girtais jūreiviais.

Teeeip...

Nelengva bepročių uzurpuotoje valstybėje gyventi....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS