Jogų šeima sūnų augina kitaip | KaunoDiena.lt

JOGŲ ŠEIMA SŪNŲ AUGINA KITAIP

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Jogos meistro Vyčio Zabulėno mylimoji Evelina iki paskutinės gimdymo akimirkos praktikavo tūkstančių metų senumo indų filosofiją ir fizinius pratimus, o sūnų pagimdė tupėdama.

Jogos meistro Vyčio Zabulėno mylimoji Evelina iki paskutinės gimdymo akimirkos praktikavo tūkstančių metų senumo indų filosofiją ir fizinius pratimus, o sūnų pagimdė tupėdama.

Ne stebėjo, o dalyvavo

"Gimdymas ir žindymas – fiziologinis procesas. Jei esi sąmoningas, viskas vyksta teisingai, nejausi skausmo ir gali gimdyti šypsodamasis", – švelniai glostydamas Evelinos Iljušonok ranką šypsojosi V.Zabulėnas.

Nuo pat pastojimo Evelina žinojo, kad gimdys natūraliai, be vaistų nuo skausmo.

"Nesuprantu, kodėl dabar daugelis moterų prašo cezario pjūvio ir skausmą malšinančių vaistų? – maitindama gruodžio 3 d. gimusį sūnų Ąžuolą retoriškai klausė 27 metų moteris. – Gimdydama tik kelias akimirkas jutau lengvą maudimą. Labai padėjo kvėpavimo pratimai ir net nuotraukoje, kurią gimdant padarė Vytis, šypsojausi ir atrodžiau tarsi apsvaigusi."

Evelina sportuoja nuo vaikystės, joga užsiima pastaruosius šešerius metus, o Vytis – jau dešimt metų. Jis jau 30 metų praktikuoja kovinius sporto menus. Abu sutarė: gimdys Kauno klinikose ir pasinaudos medikų pagalba, jei jos prireiks.

"Esame komanda, todėl sąmoningai dalyvavau gimdyme. Bet vyras turi būti ne stebėtojas, o dalyvis, – pabrėžė kartu su mylimąja specialius kursus Romualdo Šemetos nėščiųjų mokykloje lankęs V.Zabulėnas. – Gimdančiai moteriai reikia ir fizinės, ir psichologinės pagalbos. Tam nepasirengę vyrai patiria psichologinę traumą."

Prieš bet kokią invaziją

Evelina joga užsiimė iki gimdymo ir gimdydama.

Ji atliko specialius pratimus, ypač dažnai – katės, vėžlio. Naudojo medicininį kamuolį, ieškojo gimdymo pozos, kuri būtų patogiausia ir jai, ir naujagimiui.

Gimdymo išvakarėse pasivaikščiodama prie Pažaislio vienuolyno nuėjo apie penkis kilometrus. Kodėl ji atsisakė vaistų nuo skausmo ir cezario pjūvio?

"Juk esi vienas su vaikeliu, turi jį jausti šimtu procentų. Nesuprantu, kaip tokią svarbią gyvenimo akimirką nieko nejausdama gali būti tarsi sau, o jis – sau?" – stebėjosi po pusantros valandos nuo atvykimo į Kauno klinikas sėkmingai, be skausmo ir su šypsena veide pagimdžiusi E.Iljušonok.

Mažylio tėvai įsitikinę, kad natūraliai į pasaulį atėję vaikai gyvenime deda daugiau pastangų, mažiau išlepę, atkaklesni ir valingesni. Pasak Vyčio, sovietiniais laikais po cezario pjūvio pasaulį išvysdavo apie 3 proc., dabar – jau beveik 30 proc. naujagimių.

Turi specialią kėdutę

Atvykusi gimdyti jauna moteris šokiravo kai kuriuos lankytojus ir medikus: jau registratūroje pasirėmė į žemę rankomis ir taip laukė, kol praeis sąrėmis.

Vytis džiaugėsi, kad būnant tupėjimo poza nusprendusiai gimdyti Evelinai, kaip, beje, gimdo moterys ne vienoje šalyje, medikai pasiūlė specialią tam skirtą kėdutę. Ją atsivežė iš Kazachijos.

"Tūkstančius metų taip gimdo daugybės tautų moterys, taip joms padeda žemėje veikiantis gravitacijos dėsnis", – teigė V.Zabulėnas.

Gimdymas buvo pavyzdinis, tuo stebėjosi net medikai. Vaikelis, anot Evelinos, atrodė tarsi nušvitęs Buda siauromis akimis, o  vaizdo, kai Vytis pasitiko vaikelį, paglostė jam galvutę, jai akyse liko visam gyvenimui.

"Kai padėjo vaikelį ant krūtinės, atrodė, kad jis tarsi kažkoks laidininkas su kosmosu, visata. Tarsi jutau Dievo ar kažkokios neapsakomos galybės energiją", – švytėjo Vytis.

Tupi ant puoduko

Šeimos gydytoja žavisi puikia Ąžuolo raida, nors Evelina ir Vytis jį augina vadovaudamiesi ne visiems įprastais metodais.

"Pirmas veiksmas, kurį sūnus atliko, – pats rado maisto fabrikėlį", – nusijuokė Evelina, prisiminusi, kai ant jos pilvo paguldytas mažylis pats rado jos krūtį.

Draugus ir pažįstamus labiausiai stebina tai, kad nuo septynių savaičių amžiaus naujagimis gamtinius reikalus atlieka prilaikomas, tupėdamas ant puoduko. Tėvai jau išmoko ir vadinamąją kūdikių kalbą, kurią atrado viena violončelininkė.

"Ta moteris pastebėjo, kad kažką simbolizuojanti kūdikių mimika ir verksmas skiriasi. Ir šią kalbą naudoja visi pasaulio kūdikiai", – Evelina ir Vytis skiria penkis pagrindinius mažylių garsus: noriu valgyti, nepatogu, pučia pilvuką, atpilsiu, pavargau.

Vyras, sūnui atlikdamas vėjo šalinimo asaną, padeda pašalinti susikaupusias dujas.

Už rankos žemyn galva

Kai kuriuos pažįstamus šokiruoja, kai Vytis arba Evelina savo kūdikį laiko už vienos rankytės ar kojytės žemyn galva.

"Nuo gimimo jam atliekami specialūs masažai, sąnarių ir raiščių tempimo pratimai, – pasakojo Vytis ir perspėjo, kad viskas turi vykti kryptingai, laiku. – To nevalia daryti staiga, kai kažkur pamatę tėvai sumano tampyti už rankų šešių mėnesių vaikelį. Ir nereikia bijoti, kad jis būna žemyn galva, nes jam tai buvo dar natūrali būsena. Beje, yra specialūs jogos pratimai, kurie vaisiui iki 37 savaičių padeda gimdoje apsiversti galva žemyn."

Nuo šešių mėnesių Ąžuolas atliks specialius pratimus kartu su mama, o vėliau R.Šemetos medicinos žinias Vytis sujungs kartu su vaikų joga. Lengvą mankštą ir kai kuriuos jogos pratimus jau atlieka ir jaunoji mamytė.

"Bandžiau tai daryti praėjus mėnesiui po sūnaus gimimo, bet dar trūksta jėgų", – prisipažino moteris, numačiusi bent iki pusantrų metų sūnų maitinti natūraliu būdu ir jau svajojanti apie antrą vaikelį.

Pavasarį, kai pastojo Evelina, V.Zabulėno kieme išdygo ąžuolas.

"Jis augo kartu, kaip ir mamos įsčiose mūsų sūnelis", – palygino Vytis.

GALERIJA

  • Jogų šeima sūnų augina kitaip
  • Jogų šeima sūnų augina kitaip
  • Jogų šeima sūnų augina kitaip
  • Jogų šeima sūnų augina kitaip
Rašyti komentarą
Komentarai (15)

to nezinau

Pats tu nesveikas, prie ko čia ta Norvegija? Žmonės Lietuvoje gyvena, daug pasiekę. O tu su savo bandos mąstymu, gyvenk savo Norvegijoj. O tėveliams sėkmės auginant sūnų.

Linkėjimai iš Tauragės

Šaunuoliai jūs, o kad Tauragėj turėčiau tokią šeimą pabendravimui. Mano vaikiukai irgi gimė natūraliai, žinios atėjo iš vidaus, o ir Šemetos paskaitos daug davė. Abu vaikiukus pagimdžiau tupėdama ir kitoms taip patariu. Sveiki prisijungę prie sveikos kūdikėlių vystymosi raidos puoselėjimo :)

Rykule

Šaunuoliai!!! Sveikatos jums ir džiaugsmo!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS